Hey Paula – romantický příběh milostného duetu a světového hitu definitivně skončil

4. září 2023

„Hej, ty, Paulo, chci si tě vzít, nikoho jiného než tebe.“ To zpíval Paul, načež odpověděla Paula, že na něj také čekala a že si ho chce vzít. Tou Paulou ve slavném duetu a kdysi velikánském hitu byla Jill Jackson a Paulem Ray Hildebrand, který odešel kamsi výš v letošním srpnu ve věku 82 let.

Příběh velikánského šlágru Hey Paula je docela romantický. Hildebrand ve věku studentském přijel za přítelem z basketbalového týmu na letní prázdniny. Neteří majitele penzionu, v němž se ubytoval, byla Jill.

Ray se jí svěřil s tajným přáním nahrát píseň, kterou psal po několik měsíců. Milá dívka mu zařídila natáčení v místní rozhlasové stanici. Podle jiné verze její diskžokej vyzval posluchače, aby u něj ve studiu natočili vlastní písničku, a tak přispěli na jednu dobročinnou akci.

Čtěte také

Ray a Jill nazpívali skladbičku společně. A i když museli celý den čekat ve studiu, než si na ně udělal zvukař čas, odměna byla opravdu sladká – tři týdny na čele americké hitparády a celosvětový hit v roce 1963.

Ray Hildebrand sice zpíval: „Hey Paulo, chci si tě vzít“, zpěváci ale svůj život nikdy nespojili. Ray zakotvil s vlastní rodinou v Kansas City a Jill se vdala v jižní Kalifornii. Občas si prý potom zavolali...

U nás tuto písničku, jakož i následný hit dvojice Paul and Paula Young Lovers, Mladí milenci, zpívali Eva Pilarová a Pavel Sedláček, mezi nimiž však na rozdíl od původních interpretů citový poměr byl.

Pod Světly ramp si můžete poslechnout také trojici songů nedávno zesnulé legendy italské pop music Toto Cutugna, včetně hitu jeho skupiny Albatros Volo AZ 504 a také eurovizní a optimisticky evropské písničky Insieme: 1992. A také vzpomínku na úspěšného hitmakera Boba Feldmana.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.