Hana Hosnedlová: Zavěšená vstupenka

13. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrofon, studio, zvuk (ilustrační foto)

Před nějakým časem jsem na tomto místě povídala o dobrém nápadu s názvem „zavěšený kafe“, který vznikl v Itálii za druhé světové války.

Ve stručnosti – jedná se o to, že ten, kdo si to může dovolit, zaplatí v daném podniku kromě své kávy ještě jednu, která tam pak čeká na někoho, kdo má zrovna hluboko do kapsy.

Touhle formou anonymního charitativního skutku se nechalo před dvěma roky inspirovat brněnské divadlo Polárka a přišlo s projektem „zavěšené vstupenky“ na své představení. V letošní nové sezoně se přidalo k projektu i Jihočeské divadlo.

Tady je nákup vstupenky zaměřen na dětského diváka, konkrétně na sociálně znevýhodněné děti. Takže pochopitelně na představení do Malého divadla.

Funguje to tak, že na pokladně Jihočeského divadla nebo hodinu před představením v Malém divadle můžete zakoupit voucher v hodnotě pořadu pro děti, a ten zavěsíte přímo v místě nákupu na provázek.

Můžete ale zakoupený poukaz směrovat přímo do některé ze tří neziskových institucí, které s divadlem v tomto směru spolupracují, anebo i na konkrétní osobu. Voucher má platnost měsíc a v té době jej lze směnit za vstupenku na vybrané představení.

A ještě malý bonus k tomu – protože dítě nemůže samozřejmě jít do divadla samo, Jihočeské divadlo poskytne k „zavěšené vstupence“ i lístek pro dospělý doprovod.

Tak mne mimochodem napadá, nevíte náhodou o nějaké „zavěšené letence“?

autor: Hana Hosnedlová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...