Hana Hosnedlová: Diety

Mikrofon, studio, zvuk (ilustrační foto)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrofon, studio, zvuk (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

S váhou bojuje v průběhu roku skutečně dlouhá řada žen a dívek – některé oprávněně, jiné, které by ani nemusely, protože jejich proporce jsou optimální. Mám ale pocit, že chtějí ještě víc nadzvednout ty, kterým štíhlost do vínku dána nebyla.

Mám jednu známou, která má naprosto speciální dietologický systém, jímž mne vždycky spolehlivě pobaví. Její slogan – začnu s dietou od pondělka a teď si ještě dopřeju, se pro mne stal už okřídleným rčením.

Obvykle se v průběhu prvních dnů týdne vyskytlo nějaké nabízené neodolatelné lákadlo, které zvrátilo její nepříliš pevné odhodlání. Dobrá, tak začnu až od dalšího pondělí – uzavírala obvykle, a bylo jasné, jak se vše bude zase odvíjet.

Stalo se však a dokonce i několikrát, že svou dietní proklamaci dokázala naplňovat i víc než týden. Ovšem trpěli tím také všichni kolem ní včetně rodiny, protože byla podrážděná a nepříjemná.

Nový rok býval pro ni tradičně jasnou výzvou k novému dietnímu startu. Ten stávající však bude výjimkou. Žádná dieta, žádné odříkání, žádné trápení…

Našel se totiž člověk, který ji dokázal přesvědčit o tom, že barokní tvary jsou nadmíru přitažlivé a že baculky patří na stránky módních časopisů víc než ty superštíhlé krásky.

Ženská má být prostě ženská! Festovní! A navíc – jídlo je přece také vášeň. Zejména pokud je sdílená s někým, kdo má stejně rozumný, praktický přístup k téhle stránce života...