Fotbalisté budějovického Dynama skončili v první lize sedmí. Pro nováčka soutěže je to velký úspěch

3. červenec 2020 09:41

Nováček nejvyšší fotbalové soutěže z Českých Budějovic skončil v tabulce na sedmém místě. Trenér David Horejš hráče pochválil. V polovině července se Jihočeši už sejdou k přípravě na novou sezónu.

Ta bude opět prvoligová, a to pro České Budějovice není málo. Bude ale bez Tomáše Sivoka, který opouštěl hřiště v závěru zápasu s Mladou Boleslaví za bouřlivých ovací fanoušků.

Příchod brankáře Jaroslava Drobného a stopera Tomáše Sivoka do týmu zmínil jako důležitý moment sezóny zkušený obránce Jiří Kladrubský. „Od té doby, co přišli, nás to strašně nakoplo. Když přijdou takové ikony do kabiny, tým za nimi jde. Myslím, že to mělo úspěch,“ řekl.

Ke konci kariéry Tomáše Sivoka se poměrně neobvykle vyjádřil i trenér z druhé strany hřiště. Kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber byl spokojený, jeho tým v Českých Budějovicích vyhrál. „Jsem strašně rád za postup a jediné, co mě mrzí, je, že to byl poslední zápas Tomáše Sivoka. Takových osobností není v lize moc a byl bych rád, kdyby ještě pokračoval, ale samozřejmě věk se nedá zastavit,“ komentoval.

Čtěte také

Trenéra Dynama České Budějovice Davida Horejše umístění na sedmé příčce tabulky základní části soutěže potěšilo. „Sezóna byla z naší strany super, byli jsme nováček, všechno bylo nové, ligu jsme nehráli čtyři roky a všichni jsme se na to těšili. Sedmé místo je obrovský úspěch všech v klubu,“ připomněl.

Podle jeho slov se podařilo sestavit dobré mužstvo, které bylo hladové po vítězství. „Na způsob hry, který jsme praktikovali, se ti hráči ohromně hodili. A příchod Drobného se Sivokem přinesl zlom. Vnesli do týmu obrovskou zkušenost, vůli po vítězství, charakter a nesporně velkou kvalitu,“ dodal.

Tomáš Sivok končí, budoucnost Jaroslava Drobného je ve hvězdách. Trenér hodně stojí o to, aby gólman ještě minimálně jednu sezónu v Dynamu pokračoval.

Obránce Jiří Kladrubský už má v hlavě docela jasnou vizi pro následující sezónu. „Abychom minimálně vyrovnali to, kam jsme se dostali letos,“ uzavřel.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související