Eliška Novotná: Kytky jsou konzervativní

12. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy „Mileniálové jsou generace specificky postižená tím, že má složité podmínky. A tím pádem jim kytky poskytují útěchu. Taky hezky vypadají na Instagramu a jsou levnější než zvířátka“

Že každá kytka v bytě potřebuje jinou péči, vím už dávno. A že od každého svého pěstitele si nechá líbit něco jiného, jsem si potvrdila mnohaletou zkušeností: jsou prostě lidé, kterým pod rukama všechno kvete, a lidé, se kterými kytky nechtějí nic mít. 

Že ale kytky v květináči z principu nesnášejí stěhování, jsem zjistila až teď. Shodou náhod jsme se stěhovali v krátké době hned dvakrát, a i když jsem se snažila zachovat jejich stanoviště, pokud jde o světlo, slunce a teplo, bylo to na nic.

Některé zašly za pár týdnů, jiným to trvalo i pár měsíců. S každou z nich odešly i mé vzpomínky na situace, které jsme společně prožily, a jejich vyhazování jsem nesla fakt těžce.

Odešly i ty, které dle příruček „mají rády změnu“. Možná že jo, ale musí být zřejmě jiná než ta, kterou jsem jim nabídla já. A když si tedy kupuji do bytu nové a nové květiny a poslouchám rady, jak se o ně starat, vím především své: žádné změny.

Kytky jsou konzervativní.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.