Dynamo ladí formu i kádr do nejvyšší soutěže. Všichni chtějí Sivoka

3. červenec 2019

Dynamo České Budějovice zvítězilo nad českým mistrem Slávií. Jihočeši si k přípravě odskočili do Čelákovic a porazili Slavii 2:0.

Dynamo vedlo už v poločase 2:0. Góly dávali David Ledecký a Jiří Kladrubský. Právě odchovanec Sparty Ledecký by měl být tahounem českobudějovické ofenzívy.

Zápas s mistrem ligy byl pro hráče Dynama zkouškou na prvoligové zápasy, které vypuknou na podzim. „Byla to pro nás zajímavá konfrontace. Slávie je vzhledem k financím a hráčům, které mají, manšaft z jiného světa,“ říká fotbalista Lukáš Provod.

Dynamo oslavovalo postup do první fotbalové ligy

Budějovické Dynamo zvládlo zápas s Chrudimí a zajistilo si postup do nejvyšší fotbalové soutěže

Ve Sportovních ozvěnách si připomeneme postup českobudějovického Dynama do Fortuna ligy. A také se vrátíme k mistrovským oslavám volejbalistů Jihostroje.

Provod bude stabilním členem základní sestavy. Tým také jedná s Tomášem Sivokem, který od léta na jihu Čech trénuje. „Je to hráč par excellence s obrovkou kariérou a velká osobnost do kabiny. Všichni si přejeme, aby tu zůstal,“ nešetří obdivem Provod.

První fotbalová liga má rozlosováno, Dynamo čeká 14. července od půl páté doma Opava. A pak následuje velmi atraktivní série zápasů. Přijede Sparta, Slavia i Plzeň.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související