Druhá tráva - Díl první (2020)

20. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Robert Křesťan na hudebním festivalu
0:00
/
0:00

Pomalu plynoucí, poklidné a překvapivě elektronickými zvuky přizdobené album, jehož jednotícím motivem je smutek a jemná nostalgie. Taková je ve své hudební duši nová deska skupiny Druhá tráva, nazvaná Díl první.

Což mimochodem znamená, že letos přijde pokračování, v němž kapela kolem zpěváka a mimořádného textaře Roberta Křesťana naváže na spolupráci s britským producentem Eddiem Stevensem.

Folk, country a bluegrass jsou žánry, jejichž podstata je opřená o akustické nástroje. V zásadě jde o poctivou rukodělnou muzikantskou práci, která zní vždycky tak, jak ji kdo umí zahrát.

Stevensovým úkolem bylo ji elektronicky rozostřit, přidat další barvy a nálady, aniž by přehlušil onu autentickou stopu, která z Druhé trávy uzavírající třetí desetiletí existence, už dlouho dělá tuzemskou hráčskou i koncertní špičku.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?