Dlouhý stůl, místo židlí trámy, kamna a okna do medvědího příkopu, to bylo vězení na Krumlově
V novém vydání magazínu Vltavín se projdeme historickým Českým Krumlovem. Redaktor Zdeněk Zajíček pro vás totiž připravil výběr dalších archívních rozhlasových nahrávek, které vznikly takřka před třiceti lety.
A opět jsou to nahrávky, které léty nezstárly a především stále se z nich dovídáme mnoho nového. Společně si připomeneme, jaké divadlo se v Krumlově hrálo dříve, než vzniklo zámecké divadlo barokní, projdeme se po místech, kde stála kaple svaté Anny a nebo krumlovským zámeckým vězením.
Všechny reportáže natáčel v roce 1995 tehdejší redaktor Jaroslav Klíma a společníky a průvodci mu byli českokrumlovští archiváři Jiří Záloha, Aleš Stejskal a Anna Kubíková.
S Jiřím Zálohou se vydáte do podzemních místností českokrumlovského zámkudo kasína a vězení.
Už dvakrát jsme se v našich archívních rozhlasových speciálech, tedy Vltavínech, které čas od času sestavím právě ze starých archívních nahrávek, vydali do historie českokrumlovského divadla, velmi často vnímaného optikou dneška, tedy otáčivým hledištěm a barokním divadlem. Jenže co bylo před nimi? Archivář Aleš Stejskal to vysvětlí ve druhé reportáži.
Anna Kubíková vás pak provede místy, kde byste kdysi našli kapli Svaté Anny a připomene i kdo to byl Jeroným Makovský z Makova.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka