Divadlo pořádá Utajený koncert. Na dosud neznámé místo diváky doveze autobus

6. listopad 2015
Orchestr Jihočeského divadla zkoušel jako na jakýkoli jiný koncert, jen nevěděl, kde bude hrát

Jdou na koncert a neví kam. Přesně to se stane lidem, kteří se v pátek 6. listopadu vydají na Utajený koncert Jihočeského divadla. Místo, kde orchestr zahraje Beethovenovu Osudovou symfonii a Egmonta, se dozvědí až těsně před začátkem. Na první ze tří Utajených koncertů je doveze autobus.

Podle ředitele divadla Lukáše Průdka se jedná o nový fenomén, který přinese netradiční zážitek. „Vytipovali jsme zajímavá místa s atmosférou. Jsou v Českých Budějovicích nebo nejbližším okolí a mnohdy jsou zcela kontrastní ke koncertu klasické hudby, což nás na tom zajímá i baví. Divákům budeme dávat indicie, budou mít šanci místo uhodnout, nicméně velmi si vážím toho, že s námi do projektu jde Dopravní podnik. Diváci si tak vlastně nebudou kupovat vstupenku na koncert, ale jízdenku na autobus, který je tam odveze,“ uvedl.

Houslistka Marie Pešková a hobojista Milan Šudlar jsou z utajeného koncertu trochu v rozpacích. „Jsme z toho celí nervózní, protože nevíme, do jakého prostředí jdeme. Netušíme, jestli tam nebudeme muset mít kožich a ušanku a nezmrznou nám prsty. Pan ředitel nám to nechce říct, abychom to neprozradili,“ komentuje Marie Pešková.

„Asi tak třetina z nás je už teď nastydlá, takže myslím, že to není příliš šťastné a vhodné řešení. Pro diváky to může být zajímavé, ale orchestru se asi mělo říct, na co se máme připravit,“ dodává Milan Študlar.

Dirigent Mario de Rose je neotřelou myšlenkou nadšený. I když místo koncertu zná, nechává si ho pro sebe. „Dělám něco takového poprvé a velmi se mi to líbí. Myslím, že pro publikum to bude zajímavé a zábavné. Nevím zatím, jaká bude na místě akustika. Nebude to samozřejmě jako v divadle, ale i přesto si myslím, že to bude velmi hezký koncert,“ říká.

O první utajený koncert byl velký zájem. Komu se nepodařilo sehnat lístky, může to zkusit v únoru. Na programu druhého utajeného koncertu budou skladby George Gerschwina Rapsodie v modrém a Američan v Paříži.