Dan Bárta & Gustav Brom Czech Radio Bigband – I Killed This Song At Karaoke Last Night (2021)

9. březen 2022

Big Band Gustava Broma, nejen u nás, ale i v zahraničí respektované a notně omlazené hudební těleso, vystupuje od roku 2013 pod hlavičkou Českého rozhlasu. V jeho studiích také loni natočilo společné album se zpěvákem Danem Bártou, jehož žánrový záběr naopak sahá od rocku až po osobité hudební vyjádření s kapelou Illustratosphere.

Výsledkem zmíněné spolupráce je pestrá kolekce skladeb z mnoha stylových zdrojů opírající se o velký zvuk orchestru a výrazově tvárného vokalistu schopného se naladit na odpovídající vlnu.

Nahrávka Bárty s „Bromovci“ tedy určitě není pro žánrové puristy. Což ovšem neznamená, že nemůže udělat radost a posluchače potěšit poctivým muzikantským řemeslem a nasazením.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.