The Swings – Sen bez konce (2012)

7. červen 2023

V pořadu Kulatá muzika budeme tentokrát vybírat písničky z alba Sen bez konce, kterým v roce 2012 oslavil svou americkou dospělost (tedy 21 let existence) vokální kvartet The Swings.

Od té doby jsou pánové o poznání dospělejší, ale jejich příjemný hudební výlet za účasti plnohodnotného jazzového big bandu, který svým zvukem zdobí jak původní americké standardy, tak i skladby českých autorů, nijak nezestárl.

Snad i proto, že v aranžmá a výsledném zvuku je hudební obsah alba směřován do líbivé podoby na pomezí tradičního jazzu a středního proudu, takže si posluchačsky pochutná i člověk, který tak úplně nepatří mezi zaryté příznivce muzikantsky rozevlátého i náročného žánru.

Hudba, jakou servírují Swings a spol., je totiž neobyčejně vstřícná. Navíc doprovodná skupina sestavená právě pro tuto příležitost a nazvaná Daydream Big Band Petra Hanzlíka opravdu skvěle swinguje.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...