Čtvrteční Noční linka: Zvířecí útulky jsou po svátcích plné nechtěných tvorů

2. leden 2020

Vzali jste si někdy zvíře z útulku? Jak to dopadlo? Věděli jste, čím si prošlo, než se dostalo k vám? Seznamovali jste se a oťukávali se zvířátkem delší dobu? Získalo si vás některé zvíře v útulku na první pohled? Jak se u vás psí nebo kočičí kamarád zabydlel? Získalo k vám zvířátko důvěru a nebo bylo nezvladatelné? 

Zachránili jste snad některé zvíře přímo v terénu, když jste ho našli a nebo na vlastní oči viděli, jak se někdo zvířátka zbavil, jak ho vyhodil?

Po Vánocích a Silvestru jsou zvířecí útulky po celé naší republice přeplněné zvířaty - psy i kočkami. Některá utekla před petardami, jiných se zbavili sami majitelé, třeba jako nepohodlných vánočních dárků. Pozdě pochopili, že zvířatům nedokáží dát potřebnou péči.

Smutných příběhů o vyhozeným a nechtěných zvířatech je na začátku nového roku spousta. Některá z nich, která se dostala do útulku, ale dostanou šanci na nový, lepší domov a hlavně majitele, kteří o ně mají skutečný zájem a s láskou se o ně postarají.

Zvíře jako každý živý tvor potřebuje péči a naši lásku. Pes nebo kočka není dárek na pár dnů. Mít je vyžaduje zodpovědný přístup a péči. Po Novém roce někteří lidé pochopili, že je to nad jejich síly a že to zrovna nebyl nejlepší dárek. O vašich zkušenostech se zvířaty z útulku si s vámi bude povídat moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.