Co se zdálo skvělé, se stane noční můrou. Psychothriller Manželský pakt vás pohltí

31. leden 2018

Pokud milujete psychothrillery, je pro vás ideální volbou kniha Manželský pakt. Napsala ji americká spisovatelka a autorka již několika bestsellerů Michelle Richmond, v češtině vydalo nakladatelství Domino.

„My víme, co je pro vás nejlepší. A donutíme vás to udělat. I kdyby vás to mělo zničit…“ Těmito větami na obálce láká kniha k přečtení. Od psychothrilleru Manželský pakt se nemohla odtrhnout autorka pořadu Dámská jízda Mirka Nezvalová.

Hlavními postavami jsou novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt.

Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte… A nikdy nikomu neříkejte o Paktu.

Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.

Všechny články k pořadu Dámská jízda najdete ZDE.

Spustit audio