Co s budějovickou MHD, parkováním, investicemi? Třetí předvolební debata

4. říjen 2018

Čtrnáct politických uskupení se uchází o přízeň voličů v letošních komunálních v Českých Budějovicích. To znamená nejen čtrnáct různých politických programů, ale také celkem 591 žen a mužů, kteří by rádi zasedli v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu krajského města.

Český rozhlas České Budějovice se rozhodl pozvat do studia osobnosti z předních míst jednotlivých kandidátek a posadit je ke kulatému diskusnímu stolu.

Mluvit mají o tématech, která zajímají obyvatele krajského města. Moderátor Filip Černý si připravil otázky týkající se mimo jiné parkování, budějovické MHD, sporů kolem linky č. 24, cyklostezek, investic, sportovní haly, protipovodňových opatření na Malši nebo budoucího rozvoje Českých Budějovic.

Debaty pořádal Český rozhlas České Budějovice celkem tři, složení jejich účastníků určil los.

Třetí předvolební debaty se zúčastnili Marie Paukejová (Česká strana národně sociální), Jana Zasadilová (KDU-ČSL), Martin Kuba (Sdružení ODS a nezávislých kandidátů) a Miroslav Joch (ČSSD).

Záznam si můžete poslechnout v přehrávači výše.

První předvolební debatu, v níž se sešli Eliška Richtrová (Realisté), Tomáš Bouzek (Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09), Viktor Vojtko (Starostové a nezávislí a Čisté Budějovice), Lubomír Pána (Svoboda a přímá demokracie) a Petr Sák (PRO Zdraví a Sport), najdete zde.

Druhou debatu s Jiřím Svobodou (ANO 2011), Petrem Braným (KSČM), Lukášem Marešem (Česká pirátská strana), Ivanem Fabiánem (Vize Národních socialistů) a Jurajem Thomou (Občané pro Budějovice) si můžete poslechnout zde.

autor: Filip Černý
Spustit audio

Související