Rada města Strakonice podá ústavní stížnost kvůli říjnovým komunálním volbám
Radní Strakonic podají ústavní stížnost proti rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích. Ten prohlásil říjnové komunální volby za neplatné.
Podle soudu narušilo předvolební kampaň vítězné hnutí Strakonická Veřejnost. V radničním zpravodaji i na výlepových plochách mělo dostat větší prostor než ostatní politická uskupení.
Soud podle místostarosty Rudolfa Oberfalcera z hnutí Strakonická Veřejnost hrubě zasáhnul do kompetencí rady města. „Vyhodnotil usnesení rady o nějakých věcech typu: co má být ve zpravodaji, co má být na výlepových plochách. My si myslíme, že to v pravomoci rady je,“ uvedl.
Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Sedláčkové může tato stížnost ovlivnit termín nových voleb. Pokud radní se stížností neuspějí, nové volby se pravděpodobně uskuteční v polovině března.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu