Co s budějovickou MHD, parkováním, investicemi? První předvolební debata

2. říjen 2018

Čtrnáct politických uskupení se uchází o přízeň voličů v letošních komunálních v Českých Budějovicích. To znamená nejen čtrnáct různých politických programů, ale také celkem 591 žen a mužů, kteří by rádi zasedli v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu krajského města.

Český rozhlas České Budějovice se rozhodl pozvat do studia osobnosti z předních míst jednotlivých kandidátek a posadit je ke kulatému diskusnímu stolu.

Mluvit mají o tématech, která zajímají obyvatele krajského města. Moderátor Filip Černý si připravil otázky týkající se mimo jiné parkování, budějovické MHD, sporů kolem linky č. 24, cyklostezek, investic, sportovní haly, protipovodňových opatření na Malši nebo budoucího rozvoje Českých Budějovic.

Debaty pořádal Český rozhlas České Budějovice celkem tři, složení jejich účastníků určil los.

První předvolební debaty se zúčastnili Eliška Richtrová (Realisté), Tomáš Bouzek (Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09), Viktor Vojtko (Starostové a nezávislí a Čisté Budějovice), Lubomír Pána (Svoboda a přímá demokracie) a Petr Sák (PRO Zdraví a Sport).

Záznam si můžete poslechnout v přehrávači výše.

Druhou předvolební debatu, v níž se sešli Jiří Svoboda (ANO 2011), Petr Braný (KSČM), Lukáš Mareš (Česká pirátská strana), Ivan Fabián (Vize Národních socialistů) a Juraj Thoma (Občané pro Budějovice), najdete zde.

Třetí debatu s Marií Paukejovou (Česká strana národně sociální), Janou Zasadilovou (KDU-ČSL), Martinem Kubou (Sdružení ODS a nezávislých kandidátů) a Miroslavem Jochem (ČSSD) si můžete poslechnout zde.

autor: Filip Černý
Spustit audio

Související