Budějovice zrušily zakázku na stavbu sportovní haly, nechají vypracovat novou studii

Vedení Českých Budějovic po bouřlivém dění na posledním jednání zastupitelstva zrušilo veřejnou zakázku na stavbu multifunkčního centra Dlouhá louka, které mělo nahradit stávající sportovní halu.

Radní o zrušení zakázky rozhodli na mimořádném zasedání. Nyní má vzniknout úplně nová studie.

„Nejprve si samozřejmě necháme zpracovat analýzu, odborné stanovisko, zda a jakou halu České Budějovice potřebují, myšleno tím, pro jaké sporty, jak velkou, kde by měla být umístěna a další návaznosti,“ nastínil další postup města primátor Jiří Svoboda.

Demolice stávající sportovní haly a stavba nového multifunkčního centra na jejím místě je v Českých Budějovicích velkým tématem. Mělo se jednat o největší investici letošního roku, předpokládané náklady byly okolo 700 miliónů korun. Cena se však zdála příliš vysoká části opozice, odpůrci projektu usilovali i o vypsání referenda.

Na to nakonec nedošlo. Před posledním jednáním zastupitelstva koaliční hnutí Občané pro Budějovice oznámilo, že projekt přestává podporovat. Poté zastupitelé odvolali náměstka primátora Františka Konečného z hnutí ANO kvůli údajnému zatajení posudku na stavbu.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související