Bruce Springsteen – Letter To You

4. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bruce Springsteen
0:00
/
0:00

Americký rockový písničkář Bruce Springsteen, přezdívaný The Boss (Šéf) vydal loni skvělé sólové album Western Stars a ještě téhož roku na podzim, když začal poletovat sníh, nastoupil do domácího studia v New Jersey a začal nahrávat další desku, tentokrát už se svou dvorní kapelou E Street Band. Výsledek nazvaný Letter To You, Dopis vám, máme ve schránce právě teď.

Springsteen se v něm tak trochu vrací zpět ke svým začátkům. Opět je u toho jeho takřka rodinná parta mimořádných muzikantů, kteří patří mezi absolutní špičku jak ve studiu tak i na pódiu.

A opět sází do placu energií nadupané melodie, které fungují o samotě i (až se zlé viry přeženou) uprostřed zalidněného stadionu.

Desku prý nahrávali dohromady, živě, bez dlouhých příprav a úprav. Potřebovali na to jen 5 dnů. Ne týdny a měsíce zkoušení a produkce. Taky proto máme co dělat s hudební výpovědí, která je navýsost přímá - a upřímná.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.