Boží hod vánoční je vrcholem kouzelných zimních okamžiků

25. prosinec 2020

Dnešní neobyčejný den v našich končinách uctíváme jako Boží hod vánoční, pro lidi v anglosaské oblasti 25. prosinec znamená Christmas Day, Vánoční den, vlastně vrchol kouzelných zimních okamžiků. Z těchto koutů světa i k nám v minulosti doputovaly některé vánoční swingovky , aby zde nalezly vděčné přijetí. I proto některými z nich si vám dovolíme zpříjemnit vánoční podvečer. Ale přidáme i leccos dalšího, swingové a jazzového vánočního.

V tomto vydání vás čeká doslova vánoční nůše plná příjemných swingovek – Orchestr Duke Ellingtona, Dean Martin, Orchestr Glenna Millera, Orchestr Counta Basieho, Jiřina Salačová, Inka Zemánková, Jan Smigmator a další.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.