Během pandemie odpracovaly studentky zdravotnické školy stovky hodin. I proto byli učitelé při maturitách shovívavější
Nervozita provázela maturitu budoucích praktických sester v Písku. Ovlivnila ji do určité míry i pandemie koronaviru. Studentky odpracovaly v nemocnicích a sociálních zařízeních stovky hodin. Kvůli tomu se nemohly na maturitu připravit podle svých představ.
V rámci maturitní zkoušky se každá ze studentek musela starat asi čtyři hodiny o jednoho pacienta na interně písecké nemocnice. Obhajoba praktické části maturity se uskutečnila v nově opravené nemocniční kapli.
„Bylo to náročné, protože jsem byla nervózní. Trochu se mi klepaly ruce, upustila jsem rukavici.“ „Bylo tam hodně stresu, takže jsem to neudělala tak, jak jsem si představovala,“ hodnotily studentky.
Čtěte také
Samotná maturitní zkouška probíhala stejně jako v letech minulých, jiná ale byla příprava. „Většina žákyň pracovala ve zdravotnických a sociálních zařízeních, byly v pozici sanitáře nebo ošetřovatelky a nebylo možné, aby si procvičily odborné výkony, na kterých velice lpíme,“ vysvětlila učitelka odborných předmětů Petra Neumanová.
„Určitě přihlédneme k počtu odpracovaných hodin, ale stěžejní bude to, co jsme dneska viděli a co uslyšíme,“ dodala.
Pomoc budoucích sester během pandemie zdravotníci v písecké nemocnici uvítali. „Studentky pomáhaly na oddělení necovidového typu, vykrývaly nám místa těch sestřiček, které jsme potřebovali přesunout právě na péči o pacienty s covidem. Jsme jim velmi vděční za to, že i v době, kdy se měly připravovat na maturitu, svůj čas věnovaly nám. Myslím, že je to i velmi zocelilo,“ řekla hlavní sestra Květoslava Slabáková.
Související
-
Od monitorů míří znovu do přírody. Skauti a skautky se už můžou potkávat na společných schůzkách
Pět měsíců se skauti a skautky v Jihočeském kraji neviděli naživo. Teď mohou obnovit svoji činnost. Podmínkou jsou testy a roušky při bližším kontaktu.
-
Až 92 procent rizikových kontaktů s covidem aktuálně dotrasují hygienici v Česku
S klesajícím počtem pozitivně testovaných lidí na koronavirus se daří víc trasovat rizikové kontakty. Nyní hygienici dohledají 92 procent, vyplývá z údajů Chytré karantény.
-
Pacientů s covidem ubývá, nemocnice proto postupně obnovují běžné zákroky
V Česku ubylo hospitalizovaných pacientů s covidem. Nemocnicím to umožňuje obnovit plány odložených operací. Někteří pacienti na ně kvůli pandemii čekají dlouhé měsíce.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Děti přes instagram organizují pěstní souboje po vzoru Clash of the Stars. Jeden z případů řeší i policie
-
Antimonopolní úřad prověřuje vysoké ceny másla. Chce informace od potravinářů i obchodníků
-
‚Pokrovsk bude nový Bachmut.‘ V dlouhé a krvavé bitvě se bude bojovat o každou ulici, říká analytik
-
Ministerstvo se omluvilo exšéfovi poříčníků za stíhání. Policie ho i přesto žaluje o 6 tisíc korun