Anna K. – Údolí včel (2023)

17. leden 2024

Anna K., ač většinou kráčí mimo reflektory té největší mediální přízně, patří bez debat ke stálicím tuzemské hudební škatulky, v níž se nenásilně a s elegancí potkává rock s popem.

Dosvědčuje to i album Údolí včel, které v těsné spolupráci se svým hudebním i životním partnerem Tomášem Varteckým zpěvačka vydala v roce 2023.

Celá deska je o lásce, což zní – takto řečeno – málem banálně. Jde ale o kolekci upřímných a hudebně velice zdařilých písniček, které potvrzují, že i popová hudba může mít vedle líbivé formy také obsah a vkus.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.