Album Zamilovaná, velmi šťastný debut Lenky Filipové, se dočkalo zaslouženého nového narozeninového vydání

V pátek 2. února se v péči Supraphonu oficiálně dočkalo zasloužené reedice s bonusy velmi úspěšné a světlo do hudební produkce začátku 80. let přinášející debutové album zpěvačky, vystudované klasické kytaristky Lenky Filipové. Stalo se tak k jejím nadcházejícím sedmdesátým narozeninám, které připomeneme mimo jiné v Koncertních ozvěnách od Tří lvů.

Vedle CD nosiče a digitální verze vyšlo také poprvé po více než čtyřiceti letech na vinylu. Písničky z této desky, z většiny s texty Zdeňka Rytíře disponujícího mimořádnou empatií pro jemnou ženskou duši, se staly rozhlasovými evergreeny kultivované interpretky Lenky Filipové kouskem srdce tíhnoucí k Francii.

Album z roku 1981 se jmenuje výstižně Zamilovaná podle jedné z písniček vzešlých ze spolupráce s francouzským písničkářem Francisem Cabrelem. A kromě několika coververzí je složeno z původních kompozic autorů – německého hudebníka a producenta českého původu Stana Stanislava Regala, Karla Svobody, spřízněných kytaristů Štěpána Raka a Milana Tesaře, ale také Zdeňka Johna, autora hudby k filmu Sněženky a machři nebo seriálu Třetí patro.

A právě od Zdeňka Johna a textaře Michaela Prostějovského bude písničkové upozornění na znovu vydanou albovou prvotinu Lenky Filipové.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související