Akvarel zvládne každý, tvrdí malířka a lektorka Jitka Zajíčková

2. březen 2022

Představte si, že se vydáte na několikahodinový kurs a na jeho konci si odnášíte domů akvarelový obrázek, za který se rozhodně nemusíte stydět. Lektorka Jitka Zajíčková totiž v sobě má schopnost dovést vás k takovému výsledku.

„Jako dítě jsem kvůli svému malému zdravotnímu handicapu strávila hodně času v léčebně a neustále jsem si malovala. Ukazovala jsem už tenkrát ostatním dětem, jak se to dělá, a to mi už zůstalo,“ vzpomíná s úsměvem malířka.

Životní dráha ji sice dovedla ke studiu knihovnictví na vysoké škole, ale na mateřské dovolené zjistila, že malování ji ohromně baví. „Propadla jsem kouzlu akvarelů, nakoupila tenkrát za drahé peníze barvy a už mě tahle vášeň neopustila. V současné době chystám i knihu, díky níž si takové malování lidé mohou s úspěchem vyzkoušet,“ říká.

Na webových stránkách Akvarel s Jitkou najdete spoustu odkazů na její instruktážní videa. A poslechnout si více o její životní i umělecké cestě můžete v magazínu Dámská jízda.

Dále v pořadu zalistujeme knihou Osm chutí Asie a v seriálu Pomáhejme si prozradí své tipy pro domácnost Hana Doležalová z Horažďovic.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...