Vytvořte si vlastní kroniku rodinných tradic i svátků jako inspiraci pro společný čas

7. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kronika rodinných tradic navazuje na knihu Tradinář

Vzpomínáte si, jaké vaše babička pekla úžasné buchty a tetička zase ke každé příležitosti vázala nádherné kytky nebo jakou vy děláte nepřekonatelnou svíčkovou? I to patří k rodinným tradicím, které můžeme předávat našim dětem.

A aby si takové chvíle mohli naši potomci připomínat stále, je tady šance vytvořit si rodinnou kroniku. Nakladatelství Smart Press navázalo vydáním vázané Kroniky na knihu Tradinář.

Kronika rodinných tradic navazuje na knihu Tradinář

Myšlenka připomínání tradic přivedla majitelku nakladatelství s rodačku z Lišova na Českobudějovicku Martinu Boledovičovou ke spoluautorství knihy první a tu teď doplnila právě Kronika.

Do sepisování tradic se pokuste zapojit nejen děti, ale i širokou rodinu. Právě společné rozpomínání a vyprávění, tedy společný čas, je tím hlavním, co by kronika měla poskytnout,“ říká Martina Boledovičová.

Její vyprávění o cestě za sny i potkávání s realitou si můžete v pořadu Dámská jízda. Ten navíc dále nabízí tipy pro dobrou pohodu a zdraví nebo informace z knihy Střevo není tabu.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.