Kniha Tradinář radí, jak si vytvořit tradice, které spojují rodinu

Martina Boledovičová při natáčení rozhovoru pro pořad Dámská jízda

Pomoci vytvořit rodinné tradice má kniha Tradinář, která se právě objevila na pultech knihkupectví. Její spoluautorkou je majitelka nakladatelství Martina Boledovičová.

„My jsme se snažili o takovou novou moderní knihu, která pojednává o tradicích trochu netradičně. Je tam mnoho fotografií a hlavní smysl je stát se tvůrkyní rodinných tradic,“ vysvětluje.

Ona sama se snaží v rodině například vytvořit tradici spojenou s Dušičkami. „My jsme vždycky chodili s maminkou do lesa, tam jsme nasbírali spoustu přírodnin a pak jsme u nás dělali věnce, byla tam většinou i teta a moje sestra,“ vzpomíná.

„Potom tatínek s rodinou celou sobotu objížděl hroby těch dalekých příbuzných a já si pamatuji, že se mi to velice líbilo, protože jsme strávili celý den cestováním po jižních Čechách a tatínek vyprávěl. Zdá se to jako taková obyčejná tradice, ale pro mě to znamenalo, že se dozvídám o těch příbězích,“ dodává.

Knihu Tradinář představilo nakladatelství společně s dalšími novinkami. Všechny podle Martiny Boledovičové souvisí se ženami. „Jsou pro ženy, jsou to knihy o zdraví, hormonální rovnováze, zdravé výživě a tradicích,“ říká.

Spustit audio

Související