Václav Nedomanský vstoupil do síně slávy světového hokeje. Ocenil ho i Jaroslav Pouzar

25. listopad 2019

Bývalý hokejový útočník Václav Nedomanský obdržel gratulaci z jihu Čech. Volejbalista Matěj Koloušek hrál v Českých Budějovicích. Hokejisté Motoru s přehledem vedou tabulku první ligy. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Jeden z nejslavnějších československých hokejistů všech dob, Václav Nedomanský vstoupil do síně slávy světového hokeje. V jeho bytě za oceánem zazvonil telefon, číslo vytočil v Českých Budějovicích trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Jaroslav Pouzar. „Já mu chci popřát, protože jsem s ním začínal v nároďáku v roce 1971 a jsem rád, že se do síně slávy dostal,“ vysvětlil.

Václava Nedomanského popsal jako slušného hokejistu a kamaráda. „On byl vždycky takový rozvážný, nic neřešil agresivně, takže je to vynikající člověk. Vždycky byl elegán, mám na něj dobré vzpomínky, i když jsem s ním dlouho nebyl,“ vyprávěl Jaroslav Pouzar,

Vstup svého spoluhráče do světové síně slávy vnímá jako výjimečné ocenění. „Je to ocenění pro naši generaci, která vyhrála pro Česko hodně medailí,“ dodal Jaroslav Pouzar, který sám přispěl do pokladnice československého hokeje velkým dílem. 

Sportovní ozvěny výsledkově

V první volejbalové první lize EGE České Budějovice porazilo ČZU Praha 3:0 a prohrálo s Benátkami 1:3. Utkání hodnotil trenér domácího týmu Vojtěch Zach: „Nehráli jsme špatně tři sety, ten čtvrtý byl horší. Dneska jsme byli trochu oslabení, myslím, že bez toho by to bylo o něčem jiném.“

Volejbalista Matěj Koloušek v hale Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

A hostující univerzál Matěj Koloušek se vrátil k pomalejšímu rozjezdu Benátek. „Začali jsme trochu pomaleji, nešel nám příjem ani servis. Pak trenér prostřídal sestavu a najednou jsme se chytli,“ komentoval.

Fotbalisté Dynama České Budějovice dali tři góly v Praze na hřišti Sparty, bohužel také tři dostali. Výsledek zápasu ve Fortuna lize tedy byl 3:3.

Hokejisté českobudějovického Motoru dali také tři góly, ale na ledě Poruby dostali jen jeden a vezou tříbodovou výhru. Tabulka vypadá až neuvěřitelně, první Motor má 66 bodů. Po pětadvaceti zápasech na Jihočechy ztrácí trio Vsetín, Přerov a Poruba sedmnáct bodů.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související