V Budějovicích vznikla vysokoškolská volejbalová liga. Má přivést studenty ke sportu

8. listopad 2019 10:36

Studují vysokou školu a hrají volejbal, dokonce ligovou soutěž. Vysokoškolská volejbalová liga vznikla v Českých Budějovicích a už se šíří do dalších měst republiky.

Pod sítí najdete převážně volejbalisty, ale nejen je. „Je tady s námi i jeden fotbalista, nalákali jsme ho. Já si myslím, že si zahrají i nevolejbalisté,“ říká student Jihočeské univerzity Matěj Koranda, podle kterého jde hlavně o zábavu, ale probouzí se i soutěživost.

Projekt volejbalové soutěže pro studenty vysokých škol mladé sportovce přitahuje. U zrodu ligy stál předseda Jihočeského volejbalového svazu a bývalý reprezentant České republiky Jiří Popelka. 

„Vysokoškolská volejbalová liga vznikla v loňském roce tady v Českých Budějovicích, letos už se hraje ve třech městech. Je to projekt, který by měl nabídnout studentům víc volejbalu. Hrajeme v mixech, aby si kluci zahráli s holkama, a hrajeme turnajově,“ popisuje.

Čtěte také

Hlavním smyslem podle něj samozřejmě je přivést studenty ke sportu. „Zatím máme kladné ohlasy. Je to další forma volejbalu. Hodně studentů hraje nějaké soutěže, ale zápasy jsou většinou o víkendech, a my hrajeme v tělocvičnách po univerzitách v pracovní dny, takže je to další možnost,“ dodává.

Jiřího Popelku, který mimochodem úspěšně hrával také v dresu Jihostroje, těší, že sportu se nevěnují jen volejbalisté. „Hrál s námi třeba i hokejista, fotbalista. Jsme rádi, když jakýkoli student začne sportovat,“ říká.

Podmínkou pro účast v lize je studium na vysoké škole. Ti, kteří zakončili studium v červnu, ale mohou podle Jiřího Popelky hrát ještě následující sezónu. I v případě vysokoškolské ligy se ukazuje, že Budějovice jsou volejbalovým městem, zapojilo se už deset týmů.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související