V Borku se staví nové chráněné byty
V Borku u Českých Budějovic vzniká 29 chráněných bytů. Najdou v nich domov soběstační senioři nebo zdravotně postižení. Nebude tam totiž fungovat stálá zdravotnická služba. Lidé ale mohou za poplatek požádat zaměstnance pečovatelské služby, aby jim zajistil například stravování nebo umytí oken.
Stavba za zhruba 35 milionů korun by měla začít sloužit v první polovině roku 2006. ČTK to řekl starosta Václav Fučík.
Stavba je částečně financována účelovou dotací ministerstva pro místní rozvoj. Dotace na jeden byt činí 800.000 korun. "Všechny byty musí být bezbariérové a musí být dopředu smlouva s pečovatelskou službou," řekl Fučík. Z 29 bytů bude šest 1+1, zbytek jsou garsoniéry. Všechny byty budou mít kuchyňku a koupelnu, která bude speciálně vybavena tak, aby mohla sloužit například i vozíčkářům. V domě nebude chybět společenská místnost. Přednost budou mít zájemci o ubytování z obce a nejbližšího okolí. V případě, že zůstane některý z bytů neobsazen, chce ho obec nabídnout Českým Budějovicím. "Už máme okolo 30 žádostí," řekl Fučík.
Borek leží v těsné blízkosti krajského města. Podle posledního sčítání lidu měla obec 1153 obyvatel. Jejich průměrný věk byl téměř 38 let.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kauza fotbal: ‚Chtěl jsem mít možnost očistit své jméno.‘ Fotbalista Rataj se sám ‚přihlásil‘ disciplinárce
-
Hungarista: Magyar si musí dát na ruce želízka, je ve velkém pokušení. Orbán se může vrátit
-
Lastovecká: V kauze bitcoin mě nechtělo Nejvyšší státní zastupitelství. Debatu vedli o mně, ne se mnou
-
Magyar potřebuje získat zmrazené peníze z Unie, aby co nejrychleji pomohl ekonomice, míní novinář Ehl