Trénink volejbalistů Jihostroje se odehrává v naprostém soustředění a v maximální koncentraci

1. březen 2021

První březnové Sportovní ozvěny Českého rozhlasu České Budějovice se budou věnovat především play off Uniqa extraligy volejbalistů. Volejbalisté Jihostroje ladí formu na play off na čtvrtfinále. Vyrazili jsme za nimi přímo na trénink. 

A na první pohled je vidět změna atmosféry týmu. Ubyly legrácky, je tady vyřazovací část, tedy bez nadsázky ty nejdůležitější okamžiky celé sezony.

Trénink volejbalistů Jihostroje se odehrává v naprostém soustředění, v maximální koncentraci. Trenér René Dvořák přesně určí, co kdo má dělat. Hráči to vědí, a proto má příprava správné tempo. Jihostroj České Budějovice vstoupí do play off domácím zápasem čtvrtého března. Jenomže ani po víkendu hráči neví, kdo jím bude.  Na jakéhokoli soupeře už je připravený masér Filip Hoch:

„Já už se na to také připravuji fyzicky i psychicky, je to úplně něco jiného co se týče nějakých fyzických úlev hráčů, kteří doteď byli dost přetížení, tak teď možná dostavou maličkou úlevu,“ tak aby sportovní pohoda  přišla do Jihostroje v ten nejsprávnější čas.

Tak o tom není vůbec pochyb.  Mimochodem zajímavý je konkrétní plán, který hráči v uplynulých dnech, po návratu z Českého poháru plnili. Před posledním volnějším víkendem ho přiblížil asistent trenéra Tomáš Skolka.

Plán si poslechněte v reportáži.

V případě dnešní výhry Od. Vody narazí Jihostroj ve čtvrtfinále právě na Aero, pokud se ale podaří vyhrát týmu z Beskyd, bude soupeřem českobudějovického týmu Kladno, které má v sestavě Palguta, Kraffera a Křesťana. A koho by si do prvního kola přál generální manažer Robert Mifka? Mimo jiné říká: „Nejsme ve fázi, že bychom suverénně převálcovali každého, nemám žádného svého favorita.“

A tak ještě přidáme pohled trenéra René Dvořáka: „Vyjde na nás Odolena Voda nebo Kladno a tam je to prakticky asi úplně jedno.“

Výsledkový servis

Brno – Kladno 13, konečný stav série předkola play off 0:2 na zápasy.

Beskydy – Aero Odolena Voda naopak 3:1, na zápasy vyrovnáno 1:1 a rozhodne se v pondělí večer v hale Aera. 

Ve fotbalové Fortuna lize  českobudějovické Dynamo hrálo v pražském Ďolíčku. Letos už podruhé. Tentokrát proti domácím Bohemians. Svěřenci trenéra Davida Horejše remízovali 1:1.                                                                         

V hokejové extralize Motor v pátek prohrál doma  s Olomoucí 1:2. Brankář  hostů Jan Lukáš si oddechl, že jeho tým si právě na jihu Čech zajistil postup do vyřazovací části nejvyšší soutěže.  

Hodnotit sezonu už pomalu může Motor, který v neděli večer prohrál na ledě Pardubic 1:5 a zůstává v tabulce poslední.

A ještě jeden výsledek Ženské basketbalové ligy  Slovanka – Strakonice 65:50.

Delší čas jsme se nevěnovali tabulce futsalistům a 1. lize. Jediným jihočeským zástupcem v nejvyšší soutěži je klubu PCO Dynamo České Budějovice. Tým, ve kterém hrají třeba Petr Benát nebo Radim Pouzar podlehl Plzni vysoko 2:11.

V tabulce patří futsalistům z jihu Čech devátá pozice, v 15 zápasech nasbírali dvanáct bodů. Jejich skóre je 42 vstřelené góly, ale 67 obdržených.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio