Také na jihu Čech již vydávají voličské průkazy
19. květen 2006
Ve čtvrtek 18. 5. 2006 začaly obecní úřady vydávat tzv. voličské průkazy. Ty umožní volbu těm, kteří nebudou moci volit 3. a 4. června v místě svého bydliště. Jak uvedl pro Český rozhlas Václav Suchopár ze správního oddělení českobudějovického magistrátu, je podmínkou získání tohoto průkazu včas odevzdaná žádost.
Ti, co si již žádost podali, si mohou pro průkaz dojít osobně, nebo si ho nechat zaslat poštou. Lze jej získat též na počkání, v případě Českých Budějovic v budově magistrátu, kde se vyplní žádost a ověří totožnost žadatele.
Písemně lze žádost podávat do 26. 5. 2006, ovšem je třeba mít na ní ověřený podpis. Osobně je možné vyzvednout voličský průkaz až do 31. 5. 2006.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Policie našla pohřešovaného chlapce ze Zlínska. Byl držen proti své vůli v chatě ve Žlutavě
-
Češka v Sydney: Každý si myslel, že na pláži je ohňostroj. Lidé zastavovali auta a volali ‚Nasedněte!‘
-
České florbalistky prohrály ve finále mistrovství světa se Švýcarskem 0:2. Berou ale historické stříbro
-
Po 27 letech opouští Jan Birke SOCDEM. Přiměly ho k tomu výsledky sobotního sjezdu strany