Sobotní Noční linka: Knihovny nás spojují i vzdělávají

28. září 2019

Jak funguje knihovna ve vaší vesnici, městě? Chodíte si půjčovat tituly, časopisy, brouzdáte tam na internetu? Nebo je pro vás knihovna spíš místem setkávání? Jak se změnily knihovny za posledních několik dekád? Jsou podle vás knihovny v dnešní době důležité? Mají lidé ještě zájem o papírové knihy? Využíváte meziknihovní výpůjční službu?

Přelom září a října patří v České republice knihovnám. Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje už potřiadvacáté Týden knihoven. Hlavním smyslem je připomenout význam knihoven, které jsou nejen místem, kde si můžeme půjčit zajímavý titul, ale také místem setkávání.

Knihovníci z vesnic i z měst navíc připravili na tyto dny nejrůznější akce od veřejného čtení, přes koncerty, společné tvoření po různé vzdělávací kurzy. I letos předá ministr kultury titul Knihovna roku, který udělí za dlouhodobé zásluhy o rozvoj knihovnictví a informačních služeb.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser