Sobota: Vyhazujete potraviny?

2. duben 2016

Jak hospodaříte s jídlem? Vyhodíte prošlé jídlo nebo ho sníte, i když už má trvanlivost dávno za zenitem? Vykrajujete nahnilá jablka, nebo je raději vyhodíte celá? Máte doma džemy ještě z osmdesátých let nebo takové "poklady" průběžně házíte do koše? Nakupujete si do zásoby, máte plnou špajzku i mrazák? Nebo si každý den chodíte pro to, co rovnou sníte? Víte, že do kontejnerů se dnes pro jídlo noří i ti, kteří by si ho normálně mohli koupit? Zkoušeli jste vy sami dumpster diving? Co si o tom myslíte?

21. století přineslo lepší životní úroveň mnoha Čechům. Nemusíme stát frontu na banány, k dostání je exotické ovoce z druhé strany zeměkoule a kolikrát člověk neví, jakou housku si z těch několika druhů vybrat. Jenže ruku na srdce, kolikrát to ani doma nestihneme všechno ujíst a jídlo vyhazujeme. Určitě častěji, než tomu bylo před třiceti, čtyřiceti lety.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová