Slavonice chtějí získat dotaci na výstavbu specifické přeshraniční cyklostezky
Město Slavonice se zapojí do projektu budování přeshraniční cyklostezky. Půjde o velmi specifickou terasu - měla by totiž vést po železničním svršku bývalé tratě, která spojovala tento cíp kraje s Rakouskem.
Slavonice chtějí získat dotaci na výstavbu specifické přeshraniční cyklostezky
Jak říká starosta Josef Urban, město ale potřebuje na tento záměr získat dotace: „V podstatě to je aktivita rakouské strany, která chce na svém železničním svršku udělat cyklostezku v délce zhruba 100 kilometrů. Protože se chtějí připojit k nám mimo komunikace a veřejný provoz, tak bychom k tomu chtěli využít železniční svršek z města na státní hranici, který je v tuto chvíli nefunkční a zbavený kolejí. Jednáme s Drahami o využití pro tento účel. Je to záležitost na zhruba dva roky.“
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu