Ponoř se do ledové vody, pomůžeš hospici. Táborští učitelé vymysleli charitativní otužileckou výzvu

10. duben 2021 11:59

Ponory do studené vody patří mezi letošní hity. Využít toho chtějí i učitelé táborského gymnázia, kteří vymysleli způsob, jak otužováním pomoci v nelehké době domácímu hospici Jordán.

Přes sociální sítě organizují benefici Do Jordána pro Jordán. Princip je jednoduchý: Najdi někoho, kdo přijme tvou výzvu vykoupat se ve studené vodě, a nabídni mu za její splnění peníze, které pak doputují na účet hospice.

„Všichni společně tak děláme užitečnou práci, protože si myslíme, že je to potřeba. Když můžeme pomoci, měli bychom,“ řekl malíř a učitel výtvarné výchovy Aleš Růžička.

Na jeho výzvu se do ledové vody nádrže Jordán v centru Tábora ponořil student Standa Novák. „Už jsem několikrát otužování zkoušel, takže vím, do čeho jdu a nebojím se toho,“ komentoval. Nakonec byla voda podle něj studenější, než čekal.

Na organizaci otužilecké benefice pro Domácí hospic Jordán se podílí i učitelka Petra Nagyová. „Myslím, že všichni vidíme kolem sebe aktuální situaci, jsme zahlceni pořád jen negativní energií, takže myslím, že to chtělo prostě něco pozitivního, nějaký impulz a solidaritu,“ připomněla.

Dobročinná akce už vynesla přes 10 tisíc korun a i tyto peníze pomůžou podle hlavní lékařky hospice Heleny Staňkové překonat tuto náročnou dobu a zajistit péči o pacienty, kteří díky tomu můžou až do poslední chvíle zůstat ve svých domovech.

„Tahle doba přinesla spoustu ekonomických nejistot, a když se najednou někdo nabídl s nezištnou pomocí, navíc s takovým happeningovým přesahem, moc se mi to líbilo,“ dodala.

K výzvě Do Jordána pro Jordán se můžete připojit každý. Podrobnosti nabízí veřejný profil facebookové skupiny Táborští učitelé. Ne každý se ale musí ponořit po krk do studené vody, podle organizátorů benefice stačí jakákoli snaha, třeba i symbolická, fantazii se meze nekladou.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio

Související