Pokračování pohádky Tajemství staré bambitky natáčí filmaři na zámku v Jindřichově Hradci

17. květen 2021 16:02

Filmová pohádka Tajemství staré bambitky se po deseti letech dočká volného pokračování. Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Jedny z posledních scén příběhu, kterým chtějí filmaři zpestřit letošní Vánoce, právě vznikají na zámku v Jindřichově Hradci.

Svou roli si zopakuje Ondřej Vetchý jako Karaba, vrací se i Miroslav Vladyka a Jiří Lábus v postavách zlotřilých rádců Ference a Lorence.

„Musím říct, že jsem byl překvapený, že je to deset let od prvního dílu, ale já jsem si to hned vybavil. Myslím, že jsem do té svině vnikl hned,“ komentuje Jiří Lábus.

„Je to akčňák, je to hustý, musím říct. Fakt se nalítáme, napereme, naskáčeme. A Jirka Lábus je úžasný, netušil jsem, že je schopný takových akrobatických kousků,“ dodává Miroslav Vladyka.

Roli podkoního ztvární Václav Noid Bárta, který pro pohádku složil i hudbu. „Tím, že mám doma dvě dcery, mohu si na nich vyzkoušet, jak ta hudba funguje, a znám také spousty písniček z pohádek. Snažil jsem se hudbu uzpůsobit tomu, aby se líbila dětem, to je pro nás nejdůležitější,“ vysvětlil.

Kromě jindřichohradeckého zámku natáčeli filmaři scény pro novou pohádku také na zámku v Mníšku pod Brdy, v Přerově nad Labem a skanzenu v Kouřimi. „Viděli jsme spoustu zámků během obhlídek a chtěli jsme nějaký velkolepý. Jindřichohradecký je ideální, je velký, krásný, malebný a adekvátní k postavě, pro kterou jsme to hledali,“ říká režisér Ivo Macharáček.

„Pokračování bude jiné v tom, že příběh je mnohem vrstevnatější. Má více linek, je výpravnější, šli jsme do větších exteriérů, máme víc koní i hudba bude víc filmová,“ dodává. Premiéra nové pohádky je naplánovaná na 9. prosince.

Související