Píseň Vzhůru do oblak nahrál Žalman s kapelou na stadionu pražské Slavie
Letošní rok patří Pavlu Žalmanu Lohonkovi. Tato jihočeská folková legenda slaví padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílá seriál, v němž sám Žalman komentuje padesát nahrávek, které provázely jeho kariéru. Tentokrát Vzhůru do oblak.
„Někdy kolem roku 1996 vznikla deska z koncertu živě na Moravě. Na tom albu byly písničky, které jsme měli v repertoáru, ale chyběla nám tečka, závěrečná píseň,“ vzpomíná Žalman.
„Tenkrát měl náš zvukař malé studio přímo v areálu stadionu fotbalové Slavie Praha. Byl to takový kamrlík, a zatímco se fotbalisté proháněli po trávníku, my jsme trávili čas ve studiu s písničkou Vzhůru do oblak,“ prozrazuje.
Související
-
Glory Mississippi patří mezi písně, k nimž se Minnesengři vraceli v různých sestavách
Pavel Žalman Lohonka v roce 2018 slaví padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílá seriál, v němž sám muzikant vybírá a komentuje své písně.
-
Píseň Barevný šál napsal Žalman po smrti Jana Palacha
Kulatých 50 let na hudební scéně slaví v letošním roce jihočeská folková legenda Pavel Žalman Lohonka. Český rozhlas České Budějovice proto vysílá speciální seriál.
-
Žalman – 50 let s písničkou
Padesát malých písničkových vzpomínek k padesáti letům na hudební scéně.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.