Písecká Sladovna připravila on-line workshop pro děti od 6 do 10 let. Je zaměřený na zvuky a školáci při něm třeba zjistí, jak mohou sami tvořit slova

23. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sladovna online - workshop je možné využíti pro distanční výuku

Je to učení hrou, jako si přál Jan Ámos Komenský. Jen v době digitální a covidové.  Workshop se živým lektorem je zaměřený na zvuky a mohou ho využít školy při distanční výuce, ale i rodiny s dětmi.

„My jsme celou dobu hledali cestu, jak v online prostředí pracovat s dětmi tak, aby to bylo stále jako živé, aby to nabízelo možnosti pohybu, hry, práce s hlasem i s obrazem. A tak jsme se to snažili postavit tak, aby to bylo celou hodinu zábavné, že to není jen hodinu sedět u počítače a hodinu hledět do kamery.“

Po hodinové exkurzi do světa zvukomalebnosti mohou děti potom dál své poznatky rozvíjet jak při výuce s paní učitelkou, nebo doma s rodiči. V principu tvůrci využívají zvukomalebnost slov a podobnost slov se zvuky a hlasy zvířat.

I když je Sladovna kvůli vládním opatřením v současnosti zavřená, uvnitř je stále živo. Vedle on-line workshopů se pracovníci věnují přípravám na letní sezonu. Pokračuje ředitel Sladovny Adam Langer:

„Budeme otevírat animační studio, doufáme, že to všechno klapne a proběhne to během června a budeme moci přivítat i návštěvníky,“ naznačuje mimo jiné ředitel.

Hlavním tématem tématem nové letní výstavy bude voda, prodlužují take výstavu Urbania.

Kvůli pandemii koronaviru měla loni Sladovna pokles návštěvnosti o více než 50 procent. Dorazilo okolo 30 tisíc lidí.
Detaily o novém workshopu jsou na webu www.sladovna.cz, kde se mohou zájemci i objednat.

Celou reportáž Petra Kubáta si poslechněte online, nebo si ji stáhněte k pozdějšímu poslechu do svých počítačů či mobilů.

autor: Petr Kubát
Spustit audio