Páteční Noční linka: Dům - opravit nebo postavit nový?

8. březen 2024

Dnešní Noční linka bude ve znamení otázky: Oživit, zbořit nebo budovat na zeleném? Ptáme se vás na vaše zkušenosti s výstavbou a úpravou domů ve vaší obci či městě.

Rozpomeňte se na doby, kdy jste začínali s vlastním bydlením. Stavěli jste svůj vlastní dům, opravovali starý či kupovali dům nový? Zhodnotili jste to později jako dobrou volbu? Jak se od té doby proměnilo místo, kde žijete? Zasáhla moderní architektura nebo je stále věrné historické podobě?

Co vám vadí nebo naopak líbí na nové moderní architektuře ve vašem okolí? Jak vnímáte rozšiřování obcí a měst do zelených ploch? Vnímáte v okolí vašeho bydliště tendenci k narůstání satelitních sídel? Myslíte si, že by mělo docházet k regulaci rozparcelování půdy na stavbu rodinných domů? Co byste si představovali jako ideální harmonii mezi moderní výstavbou a zachováním historického rázu?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související