Olympic – Želva (1968)
Kytarista, skladatel a zpěvák Petr Janda nedávno oslavil osmdesátiny a brzy si připomene i stěží uvěřitelných šedesát let na scéně. Po všechny tyto roky je pevně spoután se skupinou Olympic.
Kapela v průběhu času reprezentovala nápaditou, nejpopulárnější, pak i poměrně stagnující, znovuzrozenou a dnes už téměř institucializovanou součást tuzemského pop-rocku.
My na Olympic vzpomeneme jeho asi vůbec nejzdařilejší deskou Želva z roku 1968, která bývá (a nejspíš právem) považována za vůbec první album českého bigbítu.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.