Obliba elektronických jízdenek v budějovické MHD narůstá
Stále víc lidí v městské hromadné dopravě v Českých Budějovicích platí za jízdu elektronicky. Formou SMS zprávy zakoupili loni cestující přes 209 tisíc jízdních dokladů, což je o pětinu víc než v roce 2017.
Přes mobilní aplikaci Sejf si cestující pořídili více než 70 tisíc kusů jízdenek. Zájem o tento způsob platby vzrostl o více než 78 procent.
Stále nejoblíbenější formou cestovních dokladů v krajském městě jsou ale jízdenky papírové. Těch loni nakoupili cestující více než 4 miliony a 300 tisíc. Vedení dopravního podniku to přikládá i dostupnosti prodejních míst.
V Českých Budějovicích má dopravní podnik 42 jízdenkových automatů a více než 30 smluvních prodejců.
Související
-
Na třech nových linkách MHD v centru Českých Budějovic jezdí elektrobusy
Jsou relativně velké a nejsou slyšet – pro chodce mohou nové elektrobusy v centru Českých Budějovic představovat riziko. Jejich řidiči musejí být obezřetnější.
-
Školáci a senioři budou jezdit MHD v Českých Budějovicích zdarma
Autobusy a trolejbusy budou v Českých Budějovicích vozit školáky a seniory zdarma. Stejnou výhodu dostanou i držitelé zlaté plakety doktora Janského za 40 odběrů krve.
-
Nové linky a platba kartou ve voze. Budějovická MHD chystá novinky
Dopravní podnik města České Budějovice letos nakoupí téměř 50 vozů. Je to nejvíc v celé jeho historii. V krajském městě zavede i dvě nové linky a několik nových zastávek.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
K testu jen bez podprsenky. Studentky ČZU se musely před zkouškou svlékat, rektor svolá etickou komisi
-
Richterová: Piráti mají být ve vládě, naši ministři mají úspěchy. Chopit se odpovědnosti je také rebelství
-
Rádiím vládnou Kryštof a Chinaski. Českou tvorbu zastupují muži s kytarami, taneční hudbu dovážíme
-
Malými krůčky k autoritářskému režimu? Ficův bojkot médií očima slovenské politoložky