O knihách a festivalu Tabook živě v sobotním vysílání Českého rozhlasu

25. září 2015

Tereza Horváthová a Lenka Vocílková, organizátorky knižního festivalu Tabook v Táboře, vystoupily živě v sobotu 26. září ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Přijaly pozvání do mimořádného víkendového dílu pořadu Odpolední host. Moderovala Eva Kadlčáková.

Tabook se v Táboře uskuteční již počtvrté. Tentokrát přivítá kolem 70 nakladatelů z Čech i zahraničí. Akce se konají především v Sýpce Kotnov, ale také na dalších místech Starého Města.

Festival zahájí ve čtvrtek 1. října v 18 hodin v Baobab dílně Karol Sidon autorským čtením z dosud nevydané knihy Malý pan Talisman. Poté se představí literární historik a kritik Martin C. Putna, a to literárně i hudebně. V rámci tématu Jiné Rusko pohovoří o knize Z obrazů kulturních dějin ruské religiozity. Na jeho vystoupení naváže početná ruská výprava v pestrém složení: básníci, filozof, nakladatel, knihkupec a zástupce šéfredaktora opozičního deníku. Bude se debatovat o krizi ruské kultury a politiky – jedinečná příležitost zažít Rusko, jak ho opravdu neznáte.

Tabook potrvá až do soboty 3. října večer. Návštěvníky čekají přednášky, besedy, debaty, autorská čtení, dětské akce, divadlo, hudba, výstavy či dílny. Vstup na festival je volný.

Plakát festivalu Tabook 2015
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.