O knihách a festivalu Tabook živě v sobotním vysílání Českého rozhlasu

25. září 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tereza Horváthová z pořádajícího nakladatelství Baobab

Tereza Horváthová a Lenka Vocílková, organizátorky knižního festivalu Tabook v Táboře, vystoupily živě v sobotu 26. září ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Přijaly pozvání do mimořádného víkendového dílu pořadu Odpolední host. Moderovala Eva Kadlčáková.

Tabook se v Táboře uskuteční již počtvrté. Tentokrát přivítá kolem 70 nakladatelů z Čech i zahraničí. Akce se konají především v Sýpce Kotnov, ale také na dalších místech Starého Města.

Festival zahájí ve čtvrtek 1. října v 18 hodin v Baobab dílně Karol Sidon autorským čtením z dosud nevydané knihy Malý pan Talisman. Poté se představí literární historik a kritik Martin C. Putna, a to literárně i hudebně. V rámci tématu Jiné Rusko pohovoří o knize Z obrazů kulturních dějin ruské religiozity. Na jeho vystoupení naváže početná ruská výprava v pestrém složení: básníci, filozof, nakladatel, knihkupec a zástupce šéfredaktora opozičního deníku. Bude se debatovat o krizi ruské kultury a politiky – jedinečná příležitost zažít Rusko, jak ho opravdu neznáte.

Tabook potrvá až do soboty 3. října večer. Návštěvníky čekají přednášky, besedy, debaty, autorská čtení, dětské akce, divadlo, hudba, výstavy či dílny. Vstup na festival je volný.

Plakát festivalu Tabook 2015
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, šéfredaktor a moderátor Rádia Junior

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.