Krausberry – Nálada (2007)

18. březen 2026

Bez pozornosti televizí, barevných časopisů a dalších nástrojů propagujících občas jen velké nafouklé nic hraje už přes 40 let svůj poctivý blues-rock kapela Krausberry.

Hudba i texty téhle party okolo charismatického zpěváka Martin Krause jsou natolik zemité a nenaleštěné, že je to vlastně tak i správně. Muzikanti podobného ražení se stejně vždycky cítí nejlíp mezi svými, na koncertech. Čelem k fanouškům a s pořádně vytavenými reproduktory za zády.

Krausberry ovšem čas od času zavítají i do nahrávacích studií a pomalu a jistě navlékají korálek po korálku jednotlivé položky své diskografie. Není tak rozsáhlá, jak by se možná k dlouhověkosti kapely patřilo, nicméně přesně odráží, co je pro tuhle partu typické.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.