Genesis – We Can´t Dance (1991)

18. květen 2022

Genesis. Tohle biblické jméno označuje jednu z nejúspěšnějších pop-rockových kapel všech dob. Necháme-li stranou, že prodala více než 130 milionů alb, mohla by nás zajímat kvůli pozoruhodnému vývoji její tvorby, která od poměrně složitého art-rocku postupně dospěla k posluchačsky vděčnému popu.

My si skupinu Genesis připomeneme albem We Can´t Dance, jež je vrcholem éry, kdy patřila mezi nejpopulárnější soubory na světové scéně. V té době se zpívajícím bubeníkem Philem Collinsem u mikrofonu.

Byl to právě on, kdo svým sympatickým muzikantským klaunstvím Genesis dost možná zachránil před osudem jiných kdysi slavných kapel, které se nedokázaly přestat brát vážně. Kromě koncertního lídra v něm kapela našla především vynikajícího zpěváka, který skvěle ovládá techniku, frázování a ještě k tomu přidává zvláštní lehkost projevu, která se nedá naučit.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová