Genesis – We Can´t Dance (1991)

12. červenec 2023

Genesis. Tohle biblické jméno označuje jednu z nejúspěšnějších pop-rockových kapel všech dob. Necháme-li stranou, že prodala více než 130 milionů alb, mohla by nás zajímat kvůli pozoruhodnému vývoji její tvorby, která od poměrně složitého art-rocku postupně dospěla k posluchačsky vděčnému popu.

My si skupinu Genesis připomeneme albem We Can´t Dance, jež je vrcholem éry, kdy patřila mezi nejpopulárnější soubory na světové scéně. V té době se zpívajícím bubeníkem Philem Collinsem u mikrofonu.

Byl to právě on, kdo svým sympatickým muzikantským klaunstvím Genesis dost možná zachránil před osudem jiných kdysi slavných kapel, které se nedokázaly přestat brát vážně. Kromě koncertního lídra v něm kapela našla především vynikajícího zpěváka, který skvěle ovládá techniku, frázování a ještě k tomu přidává zvláštní lehkost projevu, která se nedá naučit.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.