Annie Lennox – Diva (1992)

26. duben 2023

Britská zpěvačka Annie Lennox se od hitově úspěšných elektropopových songů dua Eurythmics během dalších desetiletí posunula k více sofistikovanému a oduševnělému hudebnímu i pěveckému výrazu.

Takovou laťku si nasadila hned svým sólovým debutem, albem Diva z roku 1992. V čase jeho vydání se evidentně trefila do nálady doby.

Ačkoliv v Eurythmics, kteří ji vynesli ke slávě, měl hlavní autorské slovo kolega Dave Stewart, na desce, kterou zaštítila jen svým jménem, Annie dokázala, že si dovede písničky napsat úplně sama. Na albu takových najdeme drtivou většinu – a i u těch dvou zbývajících je spoluautorkou.

O tom, že nešlo jen o průměrné pop-songy, svědčí i jejich úspěšnost v singlovém žebříčku, kde se hned pět z nich umístilo v první desítce. Jistě i díky interpretčině oduševnělému a technicky perfektním zpěvu.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.