Nerez – Masopust (1986)
První album skupiny Nerez vyšlo v roce 1986 pod názvem Masopust. Rytmicky pestré skladby s promyšlenou souhrou dvou akustických kytar a dokonale sezpívané hlasy tria Zuzana Navarová, Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský neměly ve své době u nás konkurenci. A dodneška nezestárly.
Ač po sobě tahle skupina zanechala jen tři studiové desky, šlo ve všech případech o rovnocenné a výborné nahrávky.
Nerez se rozešel na svém uměleckém vrcholu, což je dozajista vzácnost nejen v případě tuzemských kapel. Zuzana Navarová i tandem Vřešťál – Sázavský vyrazily každý za svou múzou a muzikantským vyjádřením.
Po smrti zpěvačky a dalších uplynulých letech nakonec došlo i k oprášení známé značky, kdy k základnímu mužskému duu (a k mikrofonu) přibyla Lucia Šoralová. To už je ale trochu jiný příběh.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka