Mňága a Žďorp – Přístav Unplugged / 2020

3. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Současná sestava Mňága a Ždorp

Přístav Unplugged. To je název nového alba skupiny Mňága a Žďorp, které vzniklo v hospodě (když se to ještě smělo), na jeden koncertní zátah – a bez publika (které už nesmělo).

Populární parta z Valašského Meziříčí loni v květnu vytáhla akustické kytary a učinila probírku svým repertoárem, z něhož nechala něco hitů a přidala řadu jiných písní, jež během let zůstaly v jejich stínu. Mnohdy nezaslouženě. Potlesk se sice z pochopitelných důvodů nekoná, ale hudba žije. K čemuž Petr Fiala, zpěvák a hlavní autor skupiny, prozradil:

„Byl to náš první akustický koncert v životě - bez diváků, s kamerama za zády a navíc v tý podivný atmosféře nemocné společnosti. Nebýt korony, asi bychom se do toho vůbec nepustili. Ale užili jsme si ho, jak nejvíc to šlo." 

A je to znát i ze záznamu.

 

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.