Miroslav Paleček – Písně domova (2020)

18. leden 2023

Miroslav Paleček je hudebním fanouškům znám především jako jedna polovina folkového dua, v němž mu byl bezmála půl století parťákem Michael Janík. To už je však minulost. Paleček si dneska vystačí sám, jen se svou kytarou.

A k zajímavé exkurzi do repertoáru Osvobozeného divadla přidal v roce 2020 i jeden poetický výlet v podobě zhudebněných básní Jaroslava Seiferta.

Najdeme je na desce Písně domova, citlivě vypravené kolekci veršů, k jejímuž zpívanému podání si Miroslav Paleček pozval i spoluhráče na klávesy, harmoniku, housle, trubku, flétnu, ba i smyčcové kvarteto.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.