Mám obrovskou chuť zase hrát a dávat góly, říká fotbalista Tomáš Zajíc, nová posila budějovického Dynama

11. červenec 2022

Fotbalisté českobudějovického Dynama vyrazili na soustředění do rakouského Kaprunu. Ještě před odjezdem odehráli utkání pod temelínskými věžemi, na hřišti poblíž elektrárny porazili Vlašim 6:3.

Novou ofenzivní posilou týmu je Tomáš Zajíc. Hrával ve Slovácku, kde se mu hodně dařilo, pak v Polsku. Do Budějovic přišel z Baníku Ostrava. „V Polsku to bylo poslední rok špatné. Doufám, že sezona v Budějovicích bude moje nejlepší v kariéře,“ říká.

Úplně stejnou víru má i trenér budějovického Dynama Jozef Weber. Řídí se heslem, že pokud v hráči určitý potenciál je, jde jen o to ho navést na správnou cestu. „Slibuji si od toho, že ho probudíme. Teď měl trochu slabší chvilku, ale předchozí sezony ve Slovácku měl velmi dobré. Věřím, že na to navážeme,“ potvrzuje.

V dresu Slovácka Tomáš Zajíc nastřílel 26 gólů, v Baníku osm, v polském Lubinu jen dva. Na kontě má sedm startů za reprezentační jednadvacítku, kde přidal další dva góly. Přesun na jih Čech je součástí jakéhosi restartu jeho kariéry. „Mám obrovskou chuť zase hrát a dávat góly,“ dodává fotbalista.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová