Košilenka tenká v podání kapely Pavla Žalmana Lohonky zní v hudebním filmu Láska a smrt

Jihočeská folková legenda Pavel Žalman Lohonka v roce 2018 slaví padesát let na hudební scéně. Pro seriál Českého rozhlasu České Budějovice vybírá a sám komentuje padesát nahrávek, které provázely jeho kariéru. Tentokrát Košilenka tenká.

„My jsme v roce 2000 natočili s tehdejší kapelou hudební film Láska a smrt. Musím říci, že to byla hezká záležitost, vybrali jsme tenkrát krajinu na Sedlčansku, kde to vypadá jako ve Skotsku,“ popisuje Pavel Žalman Lohonka.

„Putovali jsme krajinou, zpěvačky tu a tam jely jen tak v košilkách na koních bez sedel. Večer jsme rozbili tábor a pak unaveni šli spát. Natáčení trvalo celých deset dní a já pak odjel na dalších deset dní hojit si rány do Řecka k moři,“ vzpomíná s úsměvem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.