Koncert Jaroslava Samsona Lenka

28. listopad 2012

V pondělí 26. listopadu vystoupil ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice písničkář Jaroslav Samson Lenk.

Vydrýsek, Pruhovaní kamarádi, Meďové, Tuláček, to jsou namátkou jména večerníčkovských příběhu a zároveň jejich hrdinů, které přivedl na svět Václav Chaloupek a svými půvabnými písničkami na jejich cestě zpěvák a textař doprovodil.

Samsonovy písničky – to je mimořádná pohoda, která je jaksi organicky spjata s průzračnou melodií, s trampskými songy a vandrováním. Zveme vás na koncert a zajímavou možnost setkání s tímto mužem, kterého můžete znát nejenom jako písničkáře a vedoucího vlastní kapely Samson a jeho parta, zakladatele folkového souboru Máci, ale také jako člena již legendární a stále koncertující skupiny Hop Trop.

Jaroslav Samson Lenk se sice před 56 roky narodil v Plzni a západ Čech je dodnes jeho domovem, ale jeho středoškolské mládí bylo jihočeské a k náklonnnosti k tomuto kraji se hrdě a rád hlásí, a to nejenom svou přezdívkou Samson: „Jsem naturalizovaný Jihočech. V Lišově jsem se učil a nějaký čas jsem na jihu Čech bydlel. Je to tady úžasný. Hlavně ty lesy a rybníčky.“

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...